Ford Puma primește versiuni noi cu mai multe dotări standard

• Ford a introdus două versiuni noi pentru SUV-ul Puma.

• Clienții pot comanda noile variante Puma Gen-E Black Edition și Puma ST Edition, care vin cu îmbunătățiri, mai multă tehnologie și mai multe dotări standard.

• Puma Gen-E Black Edition: nuanță exterioară Azura Blue, plafonul și capacele oglinzilor vopsite în negru, jante din aliaj de 18 inchi cu finisaj Asphalt Black Matt, faruri Dynamic Matrix LED.

• Puma ST Edition: nuanță Azura Blue pentru caroserie, plafon negru, suspensie nouă dezvoltată de KW Automotive, gardă la sol coborâtă cu 10 milimetri, ornamente illuminate pentru praguri și volan sport.

• Puma a fost cel mai vândut model Ford în Europa în 2025. Recent, Puma a atins o producție de un milion de unități la uzina Ford Otosan din Craiova.

• Via: Ford